لوله استیل

لوله های استیل مقاوم در برابر خوردگی را لوله های استیل ضد زنگ یا ضد زنگ می نامند. تفاوت اصلی این لوله ها با لوله های استیل معمولی در ترکیب شیمیایی و خصوصیات و کاربرد آنهاست.

علاوه بر آهن و کربن ، از کروم نیز در این لوله ها استفاده می شود. چهارمین عنصر آلیاژی مهم در این آلیاژها نیکل است. لوله های استیل ضد زنگ به دو نوع درزدار و بدون درز طبقه بندی می شوند. لازم به ذکر است که لوله فولاد ضد زنگ در بازار ایران به لوله استیل معروف است. لوله استیل طلایی دارای همان ماده و آلیاژ لوله استیل نقره ای است با این تفاوت که رنگ آن طلایی است. لوله استیل طلایی به دلیل رنگ و صیقل کاری که روی آن انجام شده قیمت بالاتری نسبت به لوله استیل نقره ای دارد.

لوله استیل طلایی رنگ ثابت دارد و در اثر خراش و خراش به رنگ آن آسیب نمی رسد. این لوله ضد رنگ نیز هست. قیمت “لوله استیل” طلایی به دلیل نوسانات بازار روزانه تغییر می کند. لازم به ذکر است که این نوع لوله در دو نوع فولاد طلایی 304 و 201 تولید می شود که هر کدام عملکرد خاص خود را دارند. از لوله نرده استیل برای ساخت نرده ها و محافظت از فولاد استفاده می شود. از لوله های استیل ضد زنگ در ساخت نرده های پله ای استیل ، نرده های استیل پنجره ای ، نرده های استیل استخر و … استفاده می شود. لوله نرده استیل ضخامت و قطر متفاوتی دارد که در مکان های مختلف نرده استیل استفاده می شود. لوله استیل تزئینی یکی از کاربردهای لوله های استیل ضد زنگ با کیفیت و تزئینی است که طیف گسترده ای از محصولات را برای استفاده در چندین کاربرد تزئینی و ساختاری ارائه می دهد. لوله های استیل تزئینی با ظاهری صیقلی که به راحتی قابل نگهداری است نیز از مزایای مهم مقاومت در برابر خوردگی هستند.

این نوع لوله ها برای ویژگی های عالی مانند دوام ابدی ، دوام در شرایط مختلف محیطی و نصب آسان با قیمت های مختلف و در شرایط مختلف در دسترس هستند. فولاد ضد زنگ 201 آلیاژی است که نیمی از آلیاژ متداول فولاد ضد زنگ (304) نیکل دارد و باعث افزایش سطح منگنز و نیتروژن می شود. در این حالت ، این آلیاژ از سایر آلیاژهای ضدزنگ ارزان تر است ، اما کارایی آن به اندازه بقیه نیست.

آلیاژ 201 یک فلز آستنیتی است زیرا یک فولاد ضد زنگ غیر مغناطیسی با مقدار زیادی کروم و نیکل و مقدار کمی کربن است. همچنین می توانید در مورد انواع لوله ها از جمله لوله های استیل مشهد ، لوله های استیل شیراز ، لوله های استیل اصفهان و همچنین اطلاعاتی در مورد اندازه و اندازه لوله های استیل مانند لوله های استیل در اندازه کوچک .

لوله های استیل

 

در این مقاله لوله های استیل و کاربرد آنها را برای شما خوانندگان گرامی شرح خواهیم داد. لوله های استیل ضد زنگ به دلیل مقاومت در برابر خوردگی بسیار عالی یکی از پرمصرف ترین لوله های مهندسی است و این مقاومت به دلیل وجود مقدار قابل توجهی کروم است.

به عنوان مثال مقدار کمی کروم مقاومت در برابر خوردگی آهن را 5٪ افزایش می دهد ، اما حداقل 12٪ کروم برای رسیدن به لوله فولاد ضد زنگ لازم است.

در جوامع بشری ، با افزایش جمعیت و ظهور جوامع مختلف بشری در مناطق مختلف جهان ، نیاز مردم به دسترسی به انواع محصولات ، مشکلی را در صنعت و زندگی بشر برای انتقال مداوم انسان ایجاد کرد.

لوله های استیل و لوله های استیل ضد زنگ در صنعت رایج است که ما این دو لوله را به طور کامل بررسی و معرفی خواهیم کرد.

 

لوله استیل چیست؟

(لوله استیل) همانطور که از نام آن پیداست از فولاد ساخته شده و از خصوصیات این آلیاژ برخوردار است. از لوله ها در صنایع مختلف استفاده می شود و استفاده از این نوع لوله ها انتقال محصولات مختلف را تسهیل کرده است. در ادامه ، ساختار لوله های استیل ، ویژگی ها و مزایای لوله های استیل و موارد استفاده از لوله های استیل را بررسی خواهیم کرد.

لوله های استیل

لوله استیل و انواع آن لوله استیل بدون درز از Asil 300 ساخته شده است و شامل لوله های 304 ، 316 ، 321 ، 310 و دوبلکس است. انواع آن ، همانطور که از طبقه بندی حاصل می شود ، لوله های استیل 304 ، 316 و دوبلکس در دو مدل درزدار و بدون درز برای مصرف کنندگان موجود است.

ساختار لوله های استیل

وجود فولاد در لوله استیل این لوله را به خوبی در برابر خوردگی مقاوم می کند. دلیل این امر در لوله استیل وجود کربن در ساختار آلیاژ فولاد سازنده لوله است.

کربن ماده ای است که در هنگام ساخت آلیاژهای فولاد به آهن اضافه می شود و باعث می شود لوله های استیل مقاومت خوبی در برابر عوامل محیطی نشان دهند.

وجود کربن در لوله استیل علاوه بر افزایش مقاومت در لوله استیل ، سختی را نیز افزایش می دهد ، این ویژگی در لوله استیل رابطه عکس با انعطاف پذیری لوله دارد.

در نتیجه می توان گفت برای افزایش مقاومت لوله استیل می توان مقدار کربن را تا حدی افزایش داد که انعطاف پذیری را از بین نبرد و در ساخت لوله استیل اختلال ایجاد نکند. لوله های استیل در انواع و گروه های مختلف ساخته می شوند و به طور خاص نامگذاری شده اند.

لوله های استیل و نحوه نامگذاری آنها

در مورد نامگذاری لوله های استیل ، می توان گفت گروهی از متخصصان در ایالات متحده به نام (AISI) هستند كه برای اولین بار شروع به گروه بندی و انتخاب نام برای انواع مختلف فولاد و فولاد ضد زنگ كردند و در نتیجه ، لوله های استیل با توجه به فولاد گروهی که از آن ساخته شده است و فولاد 316 ، فولاد 304 یکی از انواع این نامگذاری است.

در چه قسمتهایی از لوله استیل استفاده می شود؟

لوله های استیل بر اساس مشخصات سازه ای استیل در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع می توان گفت که نوع استیل که در لوله های استیل استفاده می شود مستقیماً استفاده از لوله های استیل را اعمال می کند.

بندرت ممکن است موردی قرار بگیرد که محیط تشکیل دهنده یک صنعت مورد بررسی قرار گیرد و هیچ لوله ای در آنجا مشاهده نشود و می توان گفت که درصد بالایی از این لوله ها لوله های استیل هستند.

لوله های استیل مورد استفاده در صنایع غذایی دو نوع هستند که در دو قسمت مختلف مورد استفاده قرار می گیرند ، یکی از آنها لوله استیل نوع 304 است که نوعی لوله استیل در زمینه بهینه سازی آب و فشرده سازی هوا برای استفاده در مواد غذایی است تولید و نوع دیگری از لوله های استیل در نمونه برداری در تولید مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد که لوله های استیل 316 است.

 

سام استیل تنها تولیدکننده لوله های درزدار در خاورمیانه می باشد.
این شرکت می تواند لوله استیل به قطر 10 میل الی 12 اینچ تولید کند.
همچنین سام استیل بزرگترین وارد کننده لوله های بدون درز (مانیسمان) نیز می باشد.
برای ورود به بخش مورد نظر روی دکمه های زیر کلیک کرده یا از منو وارد بخش های دیگر شوید.

شرکت سام استیل،برای رفع نیاز مشتریان قادر است لوله های استیل با قطر و ضخامت های مورد نیاز مشتری تولید کند


× پاسخگویی آنلاین و 24 ساعته